Hlavní stránka

Pohár odborné rady mládeže SH ČMS - OSH Nový Jičín

15.05.2023, Martin Maléř 

 (IMG_20230513_112427772.jpg)

13.5.2023 Pohár odborné rady mládeže SH ČMS - OSH Nový Jičín v Bílovci

Kategorie mladší ... 1. místo (disciplína/umístění: požární útok 1, štafeta dvojic 2) 

Kategorie starší   ... 3. místo (disciplína/umístění: požární útok 5, štafeta dvojic 2)

11.05.2023, Tomáš Bordovský 

 (Florianek2023.jpg)

BRUSLENÍ V KOPŘIVNICI

11.05.2023, Dalibor Matula 

Hasiči na Hájově měli rozhodně nabitý měsíc únor. Po masopustním průvodu a dvou končinových plesech jsme měli v plánu tentokrát tradiční sportovní akci. V neděli 19. února hned po obědě jsme se individuálně sešli na zimním stadiónu v Kopřivnici. Byla možnost opět po roce si pořádně zabruslit na ledové ploše. A víte kolik se nás nakonec sešlo ? Jen malinko víc jak 100 lidí. Tak to byl dosavadní rekord ! Až na pár jedinců, kteří z toho rekordního počtu nebruslili, se všichni ostatní proháněli po ledě. Děti, mládež, dospělí, rodiče i prarodiče. A plně si to užívali, když zase bohužel nemohli bruslit přes zimní měsíce na zamrzlém rybníku u nás na Hájově. Tak, jak jsme to měli my běžné v dětských letech za pořádných zim.

Ti nejmenší využívali také opěrných podpěr za asistence rodičů. Holt začátky jsme nikdo neměli lehké, každý se to nějak učil. Pěkné bylo, že ti větší byli těm nejmenším nápomocní. Zkoušeli se taky tahat za hokejky a vymýšleli různé aktivity na ledě.

Ti starší jezdili různě ve skupinkách nebo se proháněli navzájem mezi sebou.

Ještě s předstihem jsme si během bruslení udělali pár fotek na památku. Sotva jsme se tam všichni vešli ! Prostě paráda. Úžasný pocit.

A zase po tom se hned bruslilo, jen pro změnu na opačnou stranu. Některé hlavně ty menší děti si vyzkoušeli s hokejkou své dovednosti. Pukem vystřelit na branku, přihrát si mezi sebou nebo se svými rodiči. Kdo už nemohl, tak si šel odpočinout nebo napít teplého čaje. Děti měli krásné červené líčka a úsměvy na tváři. I pár pádů bylo k vidění, naštěstí bez velkého pláče či zranění.

Na závěr došlo nakonec také na hokej v rohu ledové plochy.

Někomu možná neušlo, že oproti loňsku za brankou visely dresy slavných hráčů. Těch, kteří hráli dříve za Kopřivnici a v rámci oslav 90. let založení hokeje v Kopřivnici byly před pár týdny v lednu slavnostně vyvěšeny.

A tak nám čas postupně uběhl, i když se některým vůbec nechtělo z ledu. Vjezd rolby však znamenal konec této akce. Unaveni a spokojeni jsme se pak přezuli a vyrazili zpět do svých domovů.

Takže další povedená akce dle plánu je za námi.

Děkuji všem za velkou účast, snad si to zopakujeme zase za rok.

MASOPUSTNÍ PRŮVOD NA HÁJOVĚ

11.05.2023, Dalibor Matula 

Tak si hasiči na Hájově nečekaně prodloužili čekání na masopustní průvod. Místo loňského roku, kdy to prostě nešlo, se vše podařilo až letos.

V sobotu 4. února již brzy ráno ostře foukal dosti ledový vítr. Byl jsem sám zvědavý, jaká bude nakonec účast.

Sraz jsme měli v 8,30 hodin před Obecním domem. Přijel krásný povoz tažený koňmi z nedalekých Závišic.

Ten jsme ještě trochu vyzdobili a počkali na zbývající účastníky průvodu. Sešlo se nás postupně nakonec 65 masek a maškar. Jednak byly z půjčovny, ale i doma pěkně vytvořené. To byl naprosto úžasný počet vzhledem k drsnějšímu počasí.

Moc pěkné bylo taky to, že s námi bylo v průvodu plno dětí. To vždy zpestří každou akci. Byli se svými rodiči, kamarády z hasiče a ze školy. Plně si to užívali, byla radost na ně pohledět.

A co jsme mohli vidět ? Tak třeba krakonoše, kardinála, čarodějnice, hokejisty, jeptišku, politiky, faráře, šermíře, muchomůrky, čertíky a další krásné parády. A samozřejmě nesměl chybět tradiční masopustní medvěd.

Následně jsme si pořídili i společné fotografie a mohli za doprovodu a zpěvu výborného harmonikáře pomalu přejet s veselou náladou k domu předsedy osadního výboru pana Radka Jurečky.

Tam proběhlo tradiční požádání o povolení k masopustnímu průvodu s připraveným pestrým pohoštěním. Až pak jsme mohli teprve vyrazit postupně po celé obci.

Do každého domu jsme předali pozvánku na plesy s pochováním basy na termíny 11. února a 18. února. Lidé měli pro nás , účastníky průvodu, nachystáno plno dobrot a taky něco na zahřátí. Voněly klobasníky, koláče, koblihy, štrůdly, řízky doplněné jednohubkami, trubičkami a spoustou dalších pochutin. Teplý čaj, dětský punč nebo pro dospělé něco ostřejšího přišlo určitě vhod.

Harmonikář hrál s promrzlými prsty jednu písničku za druhou. Na vlečce seděli hlavně děti, které si taky zazpívali společně s námi. Výhodou byla střecha nad hlavou pro všechny, kteří si chtěli odpočinout a svést se aspoň na chvíli.

No řeknu vám, měl jsem i malou dušičku. Kdy přesně ? Když koně jely v jednom místě pomalu do kopce po zledovatělém povrchu. Naštěstí to dobře dopadlo. To jsem si opravdu hodně oddechl.

Postupně jsme projeli všechny místní části naši malé krásné obce.

Zejména noví občané zažili tuto zajímavou akci poprvé a byli z ní velmi nadšeni. Pozitivní nálada se s námi nesla až do poslední chalupy. Začali jsme před devátou hodinou ráno a končili až někdy před čtvrtou hodinou odpolední. Všichni byli na nás milí, zazpívali si s námi a někteří určitě přislíbili účast na plese. Někde se dokonce tancovalo, tak bylo v onu sobotu na Hájově veselo !

Závěrem bych chtěl poděkovat naprosto všem, kteří se podíleli jakýmkoliv způsobem na organizaci masopustního veselí. Dále děkujeme našemu předsedovi osadního výboru, že nám dal kladný souhlas svým podpisem a větou: Obec je vaše. Rovněž všem maskám, kteří se v hojném počtu zúčastnili masopustního průvodu. Dále vše lidem, kteří pro nás připravili výborné pohoštění. Také kočímu s harmonikářem, kteří nám dělali skvělý doprovod.

Od počátku s námi byla také příborská televize, která to s námi vše rozjížděla. Určitě nám připraví své záběry v jejich pravidelném vysílání na www.televize-pribor.cz.

Na webových stránkách obce www.hajov.cz budou jistě zveřejněny fotky i z této specifické akce ( odkaz v liště na SDH - hasiči ).

Moc pěkné je na tom hlavně to, že se zachovává tato tradice stále živá. A má u nás na Hájově dlouhou tradici.

Zároveň to jsou tři krásné kulturní akce po sobě jdoucí. A lidé se na to těší a jsou zvědají, co je čeká v programu na plesech. Události a zábavné věci v obci, které se staly od poslední pochování basy, různě vtipně zveršované. Jak jinak. Za tím vším stojí ale několikaměsíční přípravné kroky.

Budeme se teď společně těšit na dva končinové plesy, která nás čekají v následujících víkendech. Čeká nás tam mimo jiné zajímavý program po obě soboty tak, abychom mohli vyhovět požadavkům zejména místních občanů. Tak snad se nám to podaří a zůstanou všem pak hezké vzpomínky.

HÁJOVŠTÍ HASIČI SLAVILI 70 LET

11.05.2023, Dalibor Matula 

Krásného sobotního odpoledne, dne 23. července, se na Hájově v prostranství pod Obecním domem slavilo. A důvod? Sbor dobrovolných hasičů slavil totiž 70 let od svého založení.

Pojďme si to ale vše říct od počátku. Již na jaře loňského roku se členové hasičského výboru rozhodli opět po deseti letech uspořádat znovu tuto mimořádnou slavnostní akci. V nejisté době, plných omezení, však víte. A postupně se pak naplno rozjela celá velmi náročná příprava. Součásti toho byla třeba i dlouhodobá příprava brožury mapující vývoj události od počáteční historie našeho sboru až po současnost. S předstihem jsme ji společně i s pozvánkou předali osobně do každého domu na Hájově. Všichni z hasičského výboru měli dopředu jasně dané úkoly.

V pátek odpoledne, těsně před akcí, už se vše chystalo nejen na celém prostranství, ale i v salonku Obecního domu. Později večer to začalo navíc vonět domácími koláčky různých příchutí, které ochotně upeklo více jak dvacet našich žen. V sobotu dopoledne nás začala obklopovat vůně rozvařeného hovězího guláše od našich chlapů. A všude kolem se pohybovala spousta hasičů, včetně mládeže, dokončující poslední přípravné kroky.

A pak konečně nastala ta pravá chvíle. Ve 14:00 hodin mohly vypuknout oslavy na plno.

Starosta sboru pan Vojtěch Jalůvka, který celou akci s přehledem moderoval, všechny přítomné lidi nejprve přivítal a seznámil je s připraveným programem. Zároveň představil dechovou hudbu JAVOŘINKA, která všem přítomným hrála spoustu krásných písniček až do večera. Z hostů přijal pozvání starosta města ing. arch. Jan Malík a zúčastnili se i někteří další zastupitelé města Příbor. Dále se za námi dostavil pozvaný starosta Krajského sdružení hasičů Moravskoslezského kraje pan Stanislav Kotrc, který je i zároveň starostou našeho okresního sdružení v Novém Jičíně.

Již od počátku byla připravena k prohlídce moderní cisternová automobilová stříkačka CAS 30 Scania pro velkoobjemové hašení od dobrovolných hasičů z Vyšních Lhot.

Sbor dobrovolných hasičů z Příbora nám předvedl pro změnu jinou moderní automobilovou stříkačku CAS 24 Mercedes-Benz Atego určenou pro běžné zásahy.

Také jsme mohli vidět speciální techniku HZS MSK ze stanice Nový Jičín a to automobilový žebřík 30 ( AZ )Iveco Magirus. Hasiči nám nejprve předvedli ukázku stříkání vodou z proudnice na vysunutém žebříku na asfaltové ploše a později také ukázku evakuace osoby z okna salónku Obecního domu.

Trenéři poctivě pracující celoročně s několika mládežnickými družstvy v průběhu celého odpoledne postupně připravili pro návštěvníky oslavy ukázky různých disciplín s mladými hasiči.

Radostný pohled byl hned na úvod na ty nejmenší děti ( přípravka ), které všem přítomným předvedli požární útok s vodou.

S odstupem času pak mladší žáci ukázali také velmi pěkně provedený požární útok a následně dvakrát i štafetu dvojic.

V další fázi starší žáci zkušeně předvedli dva požární útoky a navíc ještě pro veřejnost méně známý útok CTIF.

 

Pod taktovkou velitele našeho sboru pana Davida Poláška nám všem předvedla naše výjezdová jednotka ukázku zásahu s použitím motorové pily.

Kdo chtěl poznat, jak se v minulosti hasilo, tak měl ojedinělou možnost podívat se na historické koňské spřežení z Kateřinic. Jejich hasiči nám předvedli ukázkový zásah v dobových uniformách s ruční stříkačkou taženou koňmi.

Někteří dobrovolníci, například i bývalí starostové pan Vladimír Feix nebo pan Josef Chromčák, se následně přidali a vyzkoušeli si také pumpování vody.

Zlatým hřebem večera byla na závěr programu utajovaná ukázka požárního útoku starších hájovských hasičů nad 50 let s teprve nedávno repasovanou požární stříkačkou PS 8, se kterou se kdysi cvičilo, naposledy v 80. letech minulého století. Někteří lidé byli opravdu strašně moc překvapeni, že vůbec taková stříkačka ještě v našem sboru existuje! Natož aby byla funkční! O repasi se postaral náš aktivní člen pan Michal Kabát.

Po celou dobu byly vystaveny na travnaté ploše současné i dřívější požární přenosné motorové stříkačky.

V salónku Obecního domu byla k dispozici výstavka několika desítek vskutku nádherných pohárů, fotografií a kronik k historii našeho sboru. Doplnili jsme tam také náš prapor, historickou piku, tabla, stuhy, různé dresy atd.

V obou rozích místnosti opakovaně běžely video ukázky z celé naší činnosti. Jednak vytvořené z vlastních zdrojů, ale i z příspěvků posledních let od firmy DUYVIS VIDEO z Příbora, které jsme si u nich s předstihem objednali. Ti nám k plné spokojenosti zpracovali také reportáž za posledních 10 let.

Účastníci celé akce byli naprosto nadšeni, co tam vše viděli. Byla to ojedinělá příležitost zhlédnout vše hodně zajímavé v jedné společenské místnosti.

A jak ještě na takové oslavě udělat radost těm nejmenším? Tak třeba je nechat sklouznout na skákacích hradech. Panečku, to bylo radosti! Vše využívali až do poslední chvíle s úsměvem na tváři, jak jinak. K tomu ještě děti využívaly malování na obličej, kde odcházely s opravdu zajímavými a moc pěknými obrázky.

Hasiči měli také připravené k prodeji výborné domácí koláče od našich žen, které návštěvníkům zcela jistě moc chutnaly.

Dále pak byl připraven k prodeji výtečný kotlíkový guláš, lahodné párky v rohlíku a dětmi oblíbené langoše různých příchutí. A jestli všem chutnalo? Nejlepší odpovědí je to, že vůbec nic nezbylo.

Připravena byla také nabídka různých nápojů, které v dusném počasí šly dost na dračku. Všichni, kteří se o všechno občerstvení a jídlo starali, byli, jak se říká, pořád v jednom kole.

Absolutně nikdo nemohl tušit, že jsme byli poctěni krátkou návštěvou mimořádné ženy, kterou jsem stihl náhodně osobně pozdravit a prohodit s ní pár slov. Jde o kopřivnickou rodačku, která pracuje několik let jako profesionální hasič na Floridě ve městě Tampa na Hillsborough County Fire Rescue Florida. Dobrovolní hasiči u nich v Tampě skončili v roce 1997. Každopádně se paní Janě u nás na oslavě moc líbilo, zejména vystoupení našich malých dětí.

Vše pozorně natáčela příborská televize a bylo provedeno spoustu fotek z celého dne.

Ve večerních hodinách následovala diskotéka s reprodukovanou hudbou. A na tanečním parketu se to pěkně rozjelo.

Hasiči připravili po setmění pro vytrvalé účastníky ještě dobře udělané klobásy na grilu, které přišly určitě vhod.

Závěrem celkově shrnuto. Akce byla dle ohlasů velmi úspěšná a moc se líbila. Přišlo vskutku hodně lidí. I takoví, kteří už delší dobu bydlí mimo Hájov, ale dříve tady bydleli a podíleli se v mládí taky na hasičské činnosti.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli jak na dlouhodobé přípravě, tak i na samotné akci. Ať už členům hasičského výboru, dalším členům našeho sboru, ostatním pomáhajícím dobrovolníkům, Lize žen, profesionálním hasičům z Nového Jičína, dobrovolným hasičům ze sousedních Kateřinic, Vyšních Lhot, Vlčovic a Příbora, ženám od malování na obličej, skvělým muzikantům z Javořinky a dalším.

Pro zajímavost na sobotních oslavách pomáhalo téměř 50 našich členů či ochotných dobrovolníků!

Děkujeme také městu Příbor za finanční podporu v podobě grantu určenou speciálně pro tuto akci. Poděkování patří také Technickým službám za posečení trávy.

Na Hájově to zkrátka v sobotu žilo a lidé se dobře bavili. Tak to má přece být.

Budeme se tedy na vás těšit na našich dalších tradičních akcích.

 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ BESKYDSKÉ LIGY NA HÁJOVĚ

11.05.2023, Dalibor Matula 

Již na jaře letošního roku padlo rozhodnutí o místu konání slavnostního zakončení Beskydské ligy . Je to každoroční závěrečná akce, na které se hodnotí průběh celé sezóny. Náš aktivní člen pan Michal Kabát projevil zájem, aby se to uskutečnilo poprvé právě na Hájově. S tím, že bude hlavní organizátor, samozřejmě za pomoci nás ostatních. Bylo potřeba zpočátku vše dobře propočítat, zda se počet družstev z letošní sezóny vejde vůbec k nám do sálu Kulturního domu na Hájově.

Naposledy jsme takovou akci totiž pořádali právě z důvodu velkého počtu družstev nakonec až ve velkých prostorách opraveného Kulturního domu v Příboře a to v sobotu 4. listopadu 2017.

Následovala dlouhodobá příprava s promyšlením všech detailů, zajištěním spousty věcí okolo celé organizace a jejich vzájemná koordinace.

S předstihem byly rozeslány všem sborům dotazník na All star ( výběr těch nejlepších na jednotlivých postech při požárním útoku ). Dále pak byli všichni požádáni o zaslání videa ( klipu ) v časovém limitu do 3 minut v požadovaném formátu a kvalitě.

Požární útoky v rámci Beskydské ligy mají specifické tratě. Běh obou proudařů na závěr do svahu, přelézání bečkaře přes okno v bariéře nebo třeba běh všech směrem od hasičské stříkačky do hrbolu se zatáčkou. Tak to přesně bývá na soutěžích. A trať u nás na Hájově s protisměrnou zatáčkou to dokládá.

Hromadné přípravy začaly v několika odpoledních dnech v týdnu těsně před akcí. Pro představu téměř 20 lidí tvořilo třeba speciální podhled na sále, který byl nádherně nasvícen se spoustou hvězdiček. Další den se zase chystalo pódium s video projekcí, reprodukovanou hudbou atd. Ženy vyráběly také krásné květinové ozdoby na aranžovaných stolech na sále. V hasičské klubovně pro změnu zase dělaly velmi chutné druhy jednohubek a pekly doma různé dobroty. Vše se pak na místě zdobilo, upravovalo se a také chystalo hasičské peklo. K tomu bylo potřeba převézt do sálu všechny krásné věci pro vyhlášení výsledků s jejich předáním. Pouze mini skupinka znala všechny podrobnosti k programu. Takže my ostatní pořadatelé jsme se měli těšit a vydržet.

V sobotu 12. listopadu dopoledne proběhly ještě poslední finální úpravy. Odpoledne začaly postupně přijíždět jednotlivá družstva. Při vstupu jsme je přivítali a předali mimo poukazů na stravu také ručně vyrobené upomínkové přívěšky na klíče s logem Beskydské ligy. Všichni měli na sále předem připravená místa s řádným označením družstva. Chvíli po 16,00 hodině vše konečně začalo. Starosta sboru pan Vojtěch Jalůvka nejprve přivítal všechny účastníky krátkým proslovem s organizačními pokyny. Představil následně přítomné hosty. Byli to bývalí starostové našeho sboru pan Vladimír Feix a pan Josef Chromčák. Dále pak předseda místního osadního výboru pan Radek Jurečka.

Nejprve byl na plátnech puštěn úvodní klip Beskydské ligy. Začaly se pak vyhodnocovat jednotlivé kategorie postupně od posledních míst až do 4 .místa. Každé družstvo mělo připraveno svou video ukázku ze soutěží různě vtipně upravenou. Až po shlédnutí videa přišli členové družstva na pódium, kde obdrželi dle umístění ocenění anebo moc krásné medaile. Na závěr proběhlo vyhodnocení prvních tři míst s předáním i nádherných pohárů. S řádnými ovacemi a vítěznými pokřiky.

Všechny družstva byly moc pěkné oblečené a sladěné. A co potěší vždy pořádající tým ? No přece když má některá svá družstva jako vítěze svých kategorií. To se pořadatelům nakonec podařilo.

Jak to vlastně celé letos dopadlo ?

Kategorie ženy: 1. Skalice

2. Brušperk

3. Trojanovice

4. Hájov

5. Hájov HAPPY

6. Fryčovice

7. Stanislavice

 

Kategorie 35+: 1. Hájov

2. Frýdek

3. Vyšní Lhoty

 

Kategorie muži: 1. Hájov

2. Brušperk

3. Frýdek

4. Trojanovice

5. Vyšní Lhoty

6. Skalice

7. Stanislavice

8. Bystré

9. Fryčovice

10.Paskov

 

Ocenění předávali výše jmenovaní - starosta našeho sboru, hlavní organizátor a někteří hosté.

Provozovatel místní restaurace pan Petr Kuchař dokázal se svými kuchařkami a ostatním personálem připravit a roznést v rychlém sledu téměř 150 výborných večeří k naši plné spokojenosti. Díky moc za to.

Pro zpestření celé akce byl připraven pro zasmání zábavný crazy clip zachycující různé komické situace při soutěžích.

Ještě se vyhlašovalo All star v jednotlivých kategoriích s oceněním. Zkrátka ti nejlepší na svých postech ( košař, nálivka, strojník, bečkař, rozdělovač, levý a pravý proud ). Poté smolař roku a černý kůň. No a na závěr nejlepší soutěž. Tu vyhrál stejně jako loni Hájov.

Nejdůležitější část vyhlašování zaznamenávala pečlivě příborská televize. Zároveň bylo vytvořeno spoustu fotek z celé akce.

Po více než třech hodinách moc hezky nachystaného programu s přestávkami začala diskotéka. A na menším prostoru na sále to dokázali někteří parádně rozjet. V uvolněné atmosféře se všichni dobře bavili ve všech přístupných prostorách. No přece se známe, alespoň většina z nás, již navzájem pár let a vždy si každý s někým z přítomných má co říct. Veselo bylo také pod sálem v hasičském pekle. Po dobu celého večera bylo pořád možnost koupit i něco k zakousnutí.

Později nás začaly sbory postupně opouštět s poděkováním za příjemně strávený večer.

Závěrem patří poděkování naprosto všem, kteří se na této akci jakýmkoliv způsobem podíleli. Udělat něco ve svém volném času není totiž samozřejmost. To se prostě musí chtít a bavit to. A na celé akci se na všem podílelo spousta lidí. Od takových, kteří se nedávno zapojili k mužům či ženám ještě jako mládež. Až po takové, kteří mají na svých zádech na dresu při soutěžích již napsáno 50+. Všichni k tomu přistoupili zodpovědně. Jen tak se může taková akce povést. A propojit generace i na takových akcích se nám zatím daří.

Jedna věc však zůstala nedořešená. Kdo se ujme pořadatelství příští rok ? Tak mají ostatní sbory, které přijeli k nám, o čem skutečně přemýšlet. Protože úroveň celé akce u nás dle ohlasů byla velmi vysoká.

Další informace a fotografie naleznete na webových stránkách SDH Hájov ( www.sdh.hajov.cz ).

Zároveň bych vás chtěl pozvat na tradiční Mikulášskou nadílku s rozsvícením vánočního stromu , která se bude konat v sobotu 3. prosince před Obecním domem.

20.03.2023, Lukáš Kavka 

Zimní příprava družstev SDH Hájov probíhá v tartanovém tunelu na ZŠ Npor. Loma Příbor od ledna do března.
  • úterý: 16:00 - 18:00 žáci
  • úterý: 18:00 - 20:00 dorostenci/ky + muži, ženy
  • čtvrtek: 16:00 - 18:00 dorostenci/ky + muži, ženy
  •  
Od května se předpokládá s pokračováním tréninků na Hájovské hasičské dráze.  

08.03.2023, Martin Maléř 

Ukliďme Hájov a okolí

O pohár starosty KSH Moravskoslezského kraje 2022

04.10.2022, Martin Maléř 

 (clanek_mladi_hasici_kraj.jpg)

Zakončení ligy Floriánek Cup 2022

04.10.2022, Martin Maléř 

 

 (20220924_124831.jpg)

 (Florianek_Cup_2022_mladsi_konecne01.jpg) (Florianek_Cup_2022_starsi_konecne01.jpg)

13.09.2022, Tomáš Bordovský 

 (Dotace_od_MSK_2022.jpg)

O Hájovský pohár 2022

11.08.2022, Ondřej Sýkora (Hájovský pohár - informace) 

Více informací se dočtete v pozvánce
Rezervace pořadí telefonicky u Davida Poláška na tel. čísle 722 952 024 - preferuje SMS. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu pořadí.

Místo a termín konání

Místo: Výletiště za obecním domem (hasičskou zbrojnicí)
Termín: 3.9.2022
GPS souřadnice: 49°38'9.546"N, 18°11'24.23"E Zobrazit na mapě

ARCHIV videogalerie SDH

04.08.2022,  

ARCHIV video 2022 - 70 let

ARCHIV video 2012 - 60 let

ARCHIV video 2002 - 50 let

 

FOTOGALERIE oslav 70 let SDH

04.08.2022, Vojtěch Jalůvka 

Fotogalerie oslav 70 let

Foto soutěž Floriánek Cup - Výškovice

06.06.2022,  

 (20220604_123957.jpg)

Počet zobrazených novinek:

Vstup do administrace