Hlavní stránka

BRUSLENÍ V KOPŘIVNICI

11.05.2023, Dalibor Matula 

Hasiči na Hájově měli rozhodně nabitý měsíc únor. Po masopustním průvodu a dvou končinových plesech jsme měli v plánu tentokrát tradiční sportovní akci. V neděli 19. února hned po obědě jsme se individuálně sešli na zimním stadiónu v Kopřivnici. Byla možnost opět po roce si pořádně zabruslit na ledové ploše. A víte kolik se nás nakonec sešlo ? Jen malinko víc jak 100 lidí. Tak to byl dosavadní rekord ! Až na pár jedinců, kteří z toho rekordního počtu nebruslili, se všichni ostatní proháněli po ledě. Děti, mládež, dospělí, rodiče i prarodiče. A plně si to užívali, když zase bohužel nemohli bruslit přes zimní měsíce na zamrzlém rybníku u nás na Hájově. Tak, jak jsme to měli my běžné v dětských letech za pořádných zim.

Ti nejmenší využívali také opěrných podpěr za asistence rodičů. Holt začátky jsme nikdo neměli lehké, každý se to nějak učil. Pěkné bylo, že ti větší byli těm nejmenším nápomocní. Zkoušeli se taky tahat za hokejky a vymýšleli různé aktivity na ledě.

Ti starší jezdili různě ve skupinkách nebo se proháněli navzájem mezi sebou.

Ještě s předstihem jsme si během bruslení udělali pár fotek na památku. Sotva jsme se tam všichni vešli ! Prostě paráda. Úžasný pocit.

A zase po tom se hned bruslilo, jen pro změnu na opačnou stranu. Některé hlavně ty menší děti si vyzkoušeli s hokejkou své dovednosti. Pukem vystřelit na branku, přihrát si mezi sebou nebo se svými rodiči. Kdo už nemohl, tak si šel odpočinout nebo napít teplého čaje. Děti měli krásné červené líčka a úsměvy na tváři. I pár pádů bylo k vidění, naštěstí bez velkého pláče či zranění.

Na závěr došlo nakonec také na hokej v rohu ledové plochy.

Někomu možná neušlo, že oproti loňsku za brankou visely dresy slavných hráčů. Těch, kteří hráli dříve za Kopřivnici a v rámci oslav 90. let založení hokeje v Kopřivnici byly před pár týdny v lednu slavnostně vyvěšeny.

A tak nám čas postupně uběhl, i když se některým vůbec nechtělo z ledu. Vjezd rolby však znamenal konec této akce. Unaveni a spokojeni jsme se pak přezuli a vyrazili zpět do svých domovů.

Takže další povedená akce dle plánu je za námi.

Děkuji všem za velkou účast, snad si to zopakujeme zase za rok.

Vstup do administrace